Kooli
04/08/2020

יש לנו חדשות טובות בשבילכם

הרב ד"ר מיכאל לייטמן

הרב ד”ר מיכאל לייטמן

החדשות הרעות הן שארבעה חודשים של קורונה עברו-חלפו במהירות, נושאים עימם ערמות של חדשות רעות, מצטברות, מגובות במפולות שלגים, הוריקנים, שריפות, רעידות אדמה, ושוב פעם באיראן מפתחים אטום, ושוב המהפכה האסלאמית מתעוררת לפעול, ושוב אמריקה עם מהומות אלימות. והרי החדשות.

כל הידיעות האלו מלמדות את האדם אכזריות מהי, מחנכות לצרוך דברים שלא לצורך. החדשות משדרות ומשדרות, והאדם צורך וצורך. תופס כך את העולם והופך בעצמו לעוד שורת מבזק. קל לראות איך אחוזי הפשיעה גדלים כתוצאה מהשפעת התקשורת. גם מי שלא יוצא לנפץ, לשקר, לגנוב ולרצוח נדבק ביחס שלילי לחברה, לטבע, לכל האירועים.

ביחס הרעיל הזה שמחלחל בנו, כל אחד מייצר השפעה שלילית גדולה מאוד על העולם סביבו – סופג זבל מאוקיינוס החדשות השליליות ופולט את הטינופת חזרה לחוף. כך אנחנו מתקיימים: העולם עובד עלינו בצורה שלילית ואנחנו עובדים בצורה שלילית עליו.

מישהו אולי חושב, “זה לא אני, זה הוא עושה רע, אני בסדר, לא מתנהג כמוהו”. ומישהו אחר כנראה חושב עליו אותו דבר. אבל זה לא מוביל לשום מקום. עולם כמנהגו נוהג.

בואו נעשה חדשות טובות. אפילו בתור פיילוט עולמי. נקבע שבוע שכל אנשי העולם יקבלו על עצמם לייצר תכנים שמעודדים לחשוב רק מחשבות טובות על הזולת. לתת דוגמאות חיוביות למעשים טובים, לעודד התנהגות יפה וטובה. בואו נבדוק עד כמה זה פועל, עד כמה כוח מחשבה חיובי כזה משפיע לטובה על העולם ועלינו. בואו ננסה, מה אנחנו מפסידים בזה? זה אולי המעשה היחיד שאי-אפשר להפסיד בו כלום, שאי-אפשר להזיק בו לאיש.

כאזרחים, אנחנו בטח לא יכולים להכריז על שבוע כזה. זה יתמסמס מיד. אז כנראה שנצטרך לפנות למדינה, לאו”ם, לארגון הבריאות העולמי, לאונסק”ו, למי שידו בכול. לדרוש שיארגנו לנו שבוע כזה, לבקש מהם להראות לנו ולכולם אם באמת הטבע משתקם, הזיהום האנושי מתנקה, הפשע יורד והרחובות נעשים שלווים וחייכניים.

קדימה, זה הרי לא עולה שום דבר, לא מחייב לעצור את העולם. הכול ימשיך כמו שהיה, רק נשלב תוספת מחשבה יפה. אחרי שבוע נעשה סטטיסטיקה ונענה: מה קורה כשמשתדלים לחשוב ולצרוך רק דברים טובים? מה הרווחנו, מה אנחנו מרוויחים? כמה מקרי מוות, תאונות ורציחות מנענו? בואו נבדוק.

אחסוך מכם. הם לא ירצו את זה. אף ארגון או מוסד. גם לא אנחנו. האמת היא שמיד נגלה שאנחנו לא צריכים כלום חוץ מיחס טוב. לא ממשלות, לא אמצעי תקשורת. העולם נפלא כפי שהוא ולא צריך לשלם לאף אחד שיעצב לנו את המציאות. הכול טוב ויפה ומושלם, פרט לגורם אחד: היצר הרע שלנו, הרצון האגואיסטי הטבעי בכל אדם, לא ייתן לנו לעשות חיים טובים שכאלה. אם רק ננסה הוא ישים לנו רגל, וישאל בגיחוך: “נו, מה תעשו בלעדיי?”.

ויש במהדורה הזאת גם חדשות טובות. אנחנו לא לבד. אם רק נתחיל בנטייה דקה לקראת שינוי לטובה, אם נעשה יד אחת כי די, רוצים פה חברה טובה, נצליח להתעלות מעל האגו האנושי שמקרין לנו חדשות רעות, ונתחיל לייצר חדשות טובות.

אחרי ככלות הכול תפקידם הראוי של כלי התקשורת, כשמם כן הם, הוא ליצור תקשורת נכונה בין בני האדם. לחבר בין אנשים, לבנות קהילה ולקרב את העולם יחד. על כלי התקשורת לטפח סולם ערכים חדש שאינו מבוסס על היצרים האגואיסטיים הטבעיים שמתעוררים בנו ללא הרף, אלא סולם המוכוון להשגת מהות האדם, לחיזוק תרומתו לחברה ולעידוד קשר ידידותי בין אדם לאדם.

הרב ד”ר מיכאל לייטמן מעביר שיעורי קבלה בערוץ 96 (HOT) ובאתר “קבלה לעם kab.co.il –  “

למפגש מבוא בחכמת הקבלה צרו קשר: 1-700-509-209 או במייל info@kab.co.il.

קבלה לעם לוגו
הכתבה מעניינת, שתף אותה ברשתות

Leave a Reply